A A A

Čeladná

Vítejte v Čeladné, malebné vesnici v srdci Moravskoslezských Beskyd. Najdete zde krásnou, často nedotčenou přírodu, nádherné údolí řeky Čeladenky s křišťálově čistou vodou, ve které se prohánějí hejna ryb. Čeladná je obklopená lesy a kopci, což jí dodává nezapomenutelnou atmosféru. Zdejší příroda vybízí ať už k vyjížďce na kole či na koni (Horse ranch), tak třeba jen k romantické procházce po zdejších lesních stezkách.
První písemná zmínka o Čeladné pochází z konce 15. Století (možná konce 14. Století). Největší rozmach obce se datuje k roku 2000, kdy zde bylo otevřeno největší golfové hřiště v ČR a zahájena stavba nového náměstí. Od té doby bylo v Čeladné proinvestováno více než 1 miliarda korun.
Na lázeňskou tradici navázalo Beskydské rehabilitační centrum na úpatí Ondřejníku. Od roku 2009 je Čeladná místem, kde se každoročně koná nejvýznamnější golfová událost ve střední Evropě, golfový turnaj ze série PGA European Tour. Po Čeladenském golfovém hřišti se tak procházejí nejlepší golfisté světa a mezi desítkami tisíc diváků nechybí přední osobnosti politického, podnikatelského i kulturního dění u nás.